Календарь

Телефон:
 +38-067-540-71-70
+7-968-885-25-61
(всегда на связи, работаю без выходных)
Электронная почта:
t.majo@yandex.ua

Культурологія - Значення храмів-гробниць Стародавнього Єгипту: історичний та біблійний аспекти

Готовые работыДипломыКульторологияКультурологія - Значення храмів-гробниць Стародавнього Єгипту: історичний та біблійний аспекти

Культурологія - Значення храмів-гробниць  Стародавнього Єгипту: історичний та біблійний аспекти

Звоните! Всегда будем рады видеть Вас в числе наших клиентов.

+38-067-540-71-70

+38-0536-78-29-65

Цена:   300,00 грн.           

ЗМІСТ

ВСТУП………………………………………………………………………..3

РОЗДІЛ 1. КУЛЬТОВЕ  ПРИЗНАЧЕННЯ  ПІРАМІД  У  СТАРОДАВНЬОМУ  ЄГИПТІ…………………………………………………..7

1.1. Історія   та  архітектура Стародавнього Єгипту………………………7

1.2. Будівництво пірамід доби Стародавнього Царства…………………15

1.3. Піраміда Хеопса як  велична пам’ятка  доби Стародавнього                  Царства…………………………………………………………………………...32

1.4. Сучасні гіпотези  щодо призначення  пірамід……………………….40

РОЗДІЛ 2.  ДОСЛІДЖЕННЯ  ВПЛИВУ  СТАРОЄГИПЕТСЬКОЇ РЕЛІГІЇ НА СПОРУДЖЕННЯ  ХРАМІВ-ГРОБНИЦЬ……………………………..…..43

2.1. Культ фараона в Стародавньому Єгипті ………………………...…..43

2.2. Протистояння  християн  та  єгиптян…………………………...……58

2.3. Релігія та культи Єгипту – як історичні передумови реформ Аменхотепа………………………………………………………………………76

 2.4. Релігійна загальнодержавна реформа- культ Атона ……………….83

РОЗДІЛ 3. ЗНАЧЕННЯ ХРАМІВ-ГРОБНИЦЬ СТАРОДАВНЬОГО  ЄГИПТУ В  СУЧАСНОМУ ТУРИЗМІ...………………………………………90

ВИСНОВКИ………………………………………………………………..97

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ………………………………..101

ДОДАТКИ………………………………………………………………...104

ВСТУП

Актуальність дослідження. Цивілізація Стародавнього Єгипту справедливо вважається однією з найбільш загадкових і привабливих в історії світової культури. Унікальність Єгипту - перш за все в його довговічності. Жодна країна, жодна культура ні до ні після не існували такий тривалий час - більше чотирьох тисячоліть, причому в практично незмінному вигляді. Для порівняння досить згадати Грецію, від витоків до падіння якої пройшло близько двох тисячоліть. За цей час грецька цивілізація вперше з'явилася на світовій сцені, пройшла через ряд драматичних змін, нерідко стрясали її до основи, була завойована римлянами, підкорила їх душі, і нарешті, поступилася місцем християнській культурі. А царство фараонів увійшло в історію вже остаточно сформованим, проіснувало майже сорок століть, і лише потім зійшло нанівець, розчинившись в більш молодих культурах.

Багатюща культура, високий рівень мистецтва, повна таємниць і загадок жорстоких міфологія та історія - ось неповний список того, що привертає до давньоєгипетської цивілізації уми вчених, дослідників, письменників ось вже не одне століття.

Єгипет - одна з найдавніших світових цивілізацій, чию історію вдалося відтворити за численними залишилися письмових документів. Ще в 4-му тисячолітті до нашої ери перші правителі Стародавнього Єгипту об'єднали племена, що мешкали в Північній Африці уздовж родючої долини річки Ніл. Тільки завдяки Нілу людям вдавалося вижити в суворих висушуючих пісках африканських пустель. У Єгипті дуже рідкісні дощі. Єдина вода, що несе життя цій землі - вода Нілу. Як у давнину, так і сьогодні пустелі займають 96% країни. Родючі землі лежать лише по берегах Нілу, кожного року під час розливу наповнює колодязі і покриває прибережні поля шаром живильного мулу. Поки в Єгипті не були побудовані сучасні греблі, життя в країні протягом довгих століть і тисячоліть залежала тільки від однієї ріки, її примх і забаганок.

Уявімо собі картину стародавнього Єгипту. До річного розливу річки країна задихається в жарких пісках. Спекотні вітри з пустелі, безжально палюче сонце виснажують людей і тварин. Порятунку від палючого дихання пустині не знайти навіть у нечисленних оазисах. Надії немає навіть на Ніл, що висихає під жорстокими сонячними променями. Тільки з приходом літа, з щорічним повінню і щедрим розливом Нілу життя знову вступає в свої права. Поля вздовж течії річки насичуються життєдайною вологою і товстим шаром багатого мінеральними речовинами мулу, що дають життя нового врожаю, наповнюються колодязі та канали. Саме тому єгиптяни з найдавніших часів обожнювали Ніл, джерело життя. Саме тому вони пов'язували з цією річкою всі свої надії і вірування.

Ніде більше в світі межа між родючою землею і згубною пустелею, між життям і смертю не проведена так виразно, як у Єгипті. І тільки в Єгипті ця межа завжди була така крихка, так мало залежала від людини. Не дивно, що вся культура Стародавнього Єгипту настільки тісно пов'язана зі світом мертвих, занадто близько підійшов до світу живих. Єгиптяни більше думали про смерть, ніж про життя - може бути, тому, що більшу частину часу їм доводилося виживати, а не жити на цій благословенній землі вздовж течії великої ріки.

Культ мертвих, культ смерті - ось що так притягує сучасної людини в культурі Стародавнього Єгипту. Життя єгиптянина була підготовкою до загробному існування, і всі його сили були спрямовані на те, щоб забезпечити гідне життя душі після смерті. Фараони починали готуватися до смерті та урочистого поховання, ледь зійшовши на трон. Знамениті єгипетські піраміди, де ховали правителів, будувалися часом не один десяток років. Цивілізація Стародавнього Єгипту нараховує понад три тисячі років. У кінці ІV тисячоліття до н.е. в Південно-Східній Африці, у долині ріки Ніл, сформувалась ранньорабовласницька держава Єгипет, якій випала історична доля стати одним із найбільших центрів світової культури.

Майже двохтисячолітню історію Стародавнього Єгипту прийнято ділити на три періоди: перший - Стародавній (бл. 2800-2250 до н.е.), другий - Середнє царство (бл. 2050-1700 до н.е.), третій - Нове царство (бл. 1580-1070 до н.е.). Відповідно виділяють і три періоди в розвитку його культури."Оригінальність та неповторність Стародавнього Єгипту — причина його особливого приваблювання та разом із тим визначеної чужості нам, з якою ми часто не можемо примиритися ні розумом ні серцем" — Войтех Замаровський.

Мета дослідження – розкрити основні тенденції і особливості храмів-гробниць  Стародавнього Єгипту: історичний та біблійний аспекти.

Завдання дослідження:

  • показати на історичному матеріалі історію   та  архітектура Стародавнього Єгипту;
  • проаналізувати будівництво пірамід доби Стародавнього Царства, піраміду Хеопса як  величну пам’ятку  доби Стародавнього Царства;
  • проаналізувати трансформацію сучасних гіпотези  щодо призначення  пірамід;
  • розглянути значущість виникнення пірамід, значення заупокійних культів, муміфікації, призначення культу Атона, протистояння  християн  та  єгиптян, його значення в культурі Єгипту і Європи;
  • дослідити  значення храмів грпобниць Стародавнього Єгипту в сучасній  цивілізації.

Об'єкт дослідження – феномен єгипетських пірамід в Європейській історії та культурі

Предмет дослідження – значення і роль єгипетських пірамід в Європейській історії та культурі, як втілення єгипетської системи вірувань.

Методологічна база дослідження

Методи дослідження застосовуються виходячи з гуманітарного характеру дослідження, використовуємо як загальнонаукові, так і культурологічні методи.

Основним методом гуманітарних наук вважається діалектика Г.В.Гегеля, І.Канта. Використовуємо компаративістський підхід, привертаючи для кращого розуміння релігійних вірувань і процесу формування свідомості єгиптян, аналізуємо міфологію, «Книгу мертвих» та ін. духовні джерела.

При розробці об'єкту дослідження аналізуємо міркування представників єгиптології, спираємося на історіографію, архітектуру, культуру Єгипту.

Дипломы, Библия, Гробницы, Храмы, История, Египет, Культурология

 При копировании материалов с сайта прямая ссылка на источник обязательна.
...